O nas

Jesteśmy nieustająco dokształcającymi się profesjonalistami. W swojej pracy w sferze seksualnej stosujemy podejście pozytywne, które uwzględnia różnorodność, afirmuje zdrową seksualność i skupia się wokół potrzeb i przyjemności, z zachowaniem bezpieczeństwa i uwzględnieniem granic. Zapraszamy do zapoznania się poniżej dokładniej z naszym doświadczeniem, oraz do posłuchania nas w naszym autorskim podcaście!

Nazywam się Adrian Sztrobryn i jestem psychologiem, seksuologiem i recovery coachem z wieloletnim doświadczeniem w pracy z klientami zmagającymi się z kompulsywnymi zachowaniami seksualnymi (historycznie określanymi uzależnieniem od seksu). Uzyskałem tytuł magistra psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyłem także studia podyplomowe na kierunku seksuologia praktyczna na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. Wciąż podwyższam moje kwalifikacje na szkoleniach i konferencjach. Aktualnie jestem w trakcie szkolenia w nurcie psychoterapii transakcyjnej.

Od początku działalności współpracuję z jednym z czołowych ekspertów w pracy z osobami zmagającymi się z kompulsywnymi zachowaniami seksualnymi w Stanach Zjednoczonych – Craigiem Perrą. Jako pierwszy w Polsce uzyskałem certyfikat coacha w autorskim systemie Craiga Perry – The Mindful Habit. Pracuję z osobami mającymi problem z pornografią i masturbacją nie tylko w Polsce, ale także z klientami zagranicznymi, między innymi z Anglii, USA, Australii, Indii i Bliskiego Wschodu. Swoją pracę poddaję stałej superwizji.

Nazywam się Agnieszka Dobroczyńska, jestem psycholożką i seksuolożką. Tytuł magistra psychologii uzyskałam na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od kilku lat zajmuję się konsultacjami psychologicznymi i diagnozą młodzieży szkolnej. Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu seksuologii praktycznej na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Poznaniu. Uzyskałam także certyfikat z zakresu pomocy osobom hiperseksualnym autorską metodą Craiga Perry The Mindful Habit.


W poradni “Na Rozdrożu” pracuję z seksualnością osób dorosłych. Między innymi udzielam wsparcia partnerkom/partnerom osób hiperseksualnych. Bardzo ważna jest dla mnie idea pozytywnej seksualności, która nie wyklucza, nie patologizuje, ale stawia na przyjemność, zgodę i zdrowie. Mimo mojego wykształcenia wyznaję zasadę, że niezależnie od tego, jak dużo już nauczyliśmy się o seksie i swojej seksualności, dobrze jest patrzeć na seks nie z perspektywy eksperta, ale oczami ciekawego świata odkrywcy.

“Sekscesy” to podcast współtworzony przez Agę i Adriana. Postanowiliśmy nagrywać podcast, bo merytorycznych rozmów o seksie nigdy dość 😉 Chcielibyśmy szerzyć wiedzę na temat seksualności, ponieważ w naszej rzeczywistości to wciąż temat tabu. Choć o seksie wiemy już całkiem dużo, mamy otwarte umysły i wciąż chcemy się dowiadywać więcej. O tym, co wiemy, chcemy pogadać po ludzku, aby myślenie, mówienie i odczuwanie w sferze seksualności było dla was bardziej komfortowe. Nie zgadzamy się z tym, że „o seksie się nie gada, seks się robi”. O seksie można i trzeba rozmawiać, bo wszyscy jesteśmy istotami seksualnymi – jest to nieodzowny element naszej tożsamości i codziennego życia.

W pierwszym sezonie przyglądamy się pięciu warstwom seksualności człowieka, od tożsamości płciowej zaczynając, a na realizacji seksualnej kończąc. Możesz posłuchać nas za darmo na Spotify i YouTube.